Tuesday, January 31, 2017

Konkursid aastal 2016

Võtsime Renéga osa kokku 5 konkursist, mina Maigi Magnus ühest ja René Reinumäe neljast, millest ühe ta võitis. 

1. Suve alguses võitis René Tallinnasse rajatava Bill Gates`i pargi skulptuurikonkursi. René töö kujutas inimesest robotiks saamise evolutsiooni.

2. Ajaloomuuseumi protsendiseaduse konkursile esitas René töö "Pärna allee". See kujutas Eesti filmi lugu läbi Priit Pärna animategelaste põhjal loodud skulptuuride allee. Näiteks Priit Pärna Marilyn võiks olla Eesti oma Agnes filmist "Viimne rekliivia". René leidis, et "Pärna alleel" võiksid olla esindatud skulptuuride näol sellised Eesti filmid nagu "Karujaht Pärnumaal", "Nipernaadi", "Lendurid koduteel", "Viimne reliikvia" ja "Mandariinid". 

Konkursil ei kuulutatud esimese korraga võitjat välja ja see lükati mitu kuud edasi. Kahjuks ei jõudnud René oktoobriks oma tööd uuesti esitada, nii et konkursi teises voorus see ei osalenud.

3. Valga Gümnaasiumi protsendiseaduse konkursil osales René tööga "Ultramariin", mis kujutas koolilapsi kolmest eri ajast: eestiaegsed, nõukaaegsed ja kaasaegsed.


4. Kärdla Gümnaasiumi protsendiseaduse konkursil osales René tööga "Kärdla käpik", mis kujutas kaotsiläinud kinda kojujõudmist. Kadunud käpik eksles nii Siberi külmas, troopilises vihmametsas kui ka kõrbes, kuni lõpuks leidis üles oma kodu Kärdlas.5. Mina osalesin Nõukogude võimu poolt vägivaldselt Siberisse viidud fiiliate mälestusmärgi rajamise konkursil. Mälestusmärk kujutas 29 jalajälgedega plaati, millest igal plaadil oli küüditatud fiilia nimi. See oli mõeldud andmaks visuaalset arusaama küüditatud inimhulgast, tähtsustades eraldi igat indiviidi, andes füüsilise kogemuse ja inimliku mõõtme ohvritest, pakkudes vaatajale empaatilist kogemust.

No comments:

Post a Comment